Historia współpracy Bluecare
z Termami Zamek Karpniki

Termy Zamek Karpniki to niezwykły, 5-gwiazdkowy hotel położony w Karpnikach w województwie dolnośląskim. Zamek dba nie tylko o komfort gości, ale również kładzie duży nacisk na ich bezpieczeństwo. Z tego powodu właściciele hotelu postanowili nawiązać współpracę z BlueCare.

Jakość wody jest jednym z kluczowych aspektów związanych z bezpieczeństwem osób przebywających w budynkach. W obiektach takich jak hotele szczególnie istotne jest kontrolowanie, czy w wodzie nie rozwijają się niebezpieczne bakterie, takie jak Legionella.

Ocena Ryzyka w Termach Zamku Karpniki

Współpraca między Termy Zamek Karpniki a BlueCare rozpoczęła się na początku 2022 roku. Nasi specjaliści mieli za zadanie sprawdzić, jakie czynniki można poprawić, aby zawsze zapewniać czystą i bezpieczną wodę. 

W tym celu wykonaliśmy procedurę oceny ryzyka w wewnętrznych instalacjach wodociągowych, w ramach której zostały sprawdzone czynniki wpływające na jakość wody w instalacjach wodnych hotelu. Ocena ryzyka zawiera takie elementy jak:

  • analiza urządzeń technicznych i materiałów, które mają kontakt z wodą,
  • pomiary temperatury wody we wszystkich fragmentach instalacji,
  • ocena punktów poboru,
  • analiza przepływów wody oraz martwych odcinków,
  • analiza procedur i postępowań z instalacjami wodnymi.
List referencyjny od Term Zamek Karpniki.

Ocena Ryzyka wykonywana jest przez doświadczonych inżynierów sanitarnych, których wiedzę potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

W ramach oceny ryzyka wykryto pewne obszary, które pozwoliły na poprawę jakości wody oraz zabezpieczenie obiektu przed bakteriami Legionella.

Jedną z głównych zmian, które zalecono, było dodanie dodatkowego źródła ogrzewania c.w.u. w zbiorniku magazynującym. Działanie miało na celu zapewnienie optymalnej temperatury przez cały czas użytkowania wody. Umożliwiło to również co dobowego przegrzewanie zbiornika.

Wdrożona procedura skutecznie przeciwdziała rozwojowi bakterii w zbiorniku. Dodatkowo w hotelu opracowano program płukań instalacji oraz regularnej dezynfekcji perlatorów, oraz słuchawek prysznicowych.

Dalsza współpraca

Obecnie Termy Zamek Karpniki mogą pochwalić się wodą o doskonałej jakości, która jest wolna od bakterii Legionella. Obecnie kontynuujemy współpracę oraz regularnie doradzamy naszemu Klientowi.

W czerwcu 2022 roku Wojciech Masior, Prezes Zarządu przygotował list referencyjny, w którym m.in. napisał:

“Polecam współpracę z BlueCare każdemu, kto chce zadbać o jakość wody w wewnętrznych instalacjach wodnych. Pracują tu prawdziwi eksperci, którzy są dobrymi partnerami przy codziennej współpracy”.

Termy Zamek Karpniki korzysta ze swojego indywidualnego konta na Portalu Klienta BlueCare, a my zajmujemy się realizacją okresowych badań wody w celu kontroli jej jakości.

Zapewnij dostęp do bezpiecznej i czystej wody w Twoim budynku!

Zaufaj naszemu doświadczeniu i dołącz do grona kilkudziesięciu placówek, które gwarantują najwyższą jakość wody użytkowej.

Historie sukcesów

Poznaj inne historie wspieranych przez nas obiektów:

Jest to jeden z największych warszawskich szpitali. Współpraca z BlueCare rozpoczęła się w 2018 roku…

uniwersyteckie centrum kliniczne w warszawie zabezpiecza instalację przed legionella z blucare

Bardzo atrakcyjny model wynajmu urządzeń pozwolił na przetestowanie technologii bez konieczności wcześniejszego zakupu.

szpital udsk współpraca za Bluecare w zwalczaniu legioinelli

Zalecenia Bluecare pozwoliły ograniczyć koszty ogrzewania wody o około 20 000 zł rocznie poprzez obniżenie jej temperatury.