Historia współpracy z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Warszawie

Wcześniejsza współpraca z innymi szpitalami pokazała nam, jak skuteczne może być wprowadzenie systemu uzdatniania wody przy pomocy jonów srebra i miedzi. BlueCare wyszło więc z propozycją współpracy do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wiedząc, że oferowane przez nas technologie mogłyby znacznie ułatwić zapewnienie szpitalowi wody o odpowiedniej jakości. 

uniwersyteckie centrum kliniczne w warszawie zabezpiecza instalację przed legionella z blucare

Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku szpitali normy jakości wody są bardziej rygorystyczne, a ryzyko związane z zakażeniami może przynieść znaczną szkodę wielu pacjentom placówek. Z tego powodu zdecydowaliśmy się przedstawić naszą ofertę szpitalowi uniwersyteckiemu w Warszawie.

Rozpoczęcie współpracy - decyzja o próbie wdrożenia technologii

Po konsultacji z władzami szpitala okazało się, że jakość wody w placówce jest zadowalająca, jednak nasza oferta wzbudziła zainteresowanie wśród decydentów. Chęć ciągłego rozwoju infrastruktury szpitala i zapobiegania skażeniom sprawiła, że zdecydowano się nawiązać współpracę. Wcześniej w niektórych budynkach szpitalnych używano innych metod dezynfekcji wody, takich jak generatory dwutlenku chloru. Zarząd szpitala zdecydował się na wynajem generatorów jonów srebra i miedzi, by wypróbować tę technologię w swojej placówce. Wynajem urządzeń to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą decydować się od razu na wymianę systemu dezynfekcji, lecz pragną wypróbować nowe, być może bardziej skuteczne sposoby uzdatniania wody w swoich budynkach. 

Tak też było w przypadku szpitala uniwersyteckiego. Szpital zainteresował się proponowanym przez nas rozwiązaniem z użyciem jonów srebra i miedzi, podając następujące argumenty:

  • generator jonów srebra i miedzi jest prostszy w obsłudze niż dotychczas stosowane metody,
  • technologia jest nowocześniejsza, a więc prawdopodobnie bardziej skuteczna,
  • chęć zabezpieczenia instalacji przed korozją,
  • chęć całkowitego wyeliminowania Legionelli z instalacji.

Generator srebra i miedzi zabezpiecza instalację w UCK w Warszawie przed bakteriami Legionella.

W instalacji wodnej niektórych z budynków szpitala wykryto niewielkie ilości Legionelli. Obecność bakterii w takiej liczbie nie stanowiła póki co problemu, jednak dalszy rozwój Legionelli mógłby być kłopotliwy. Warto bowiem pamiętać o tym, że normy wykrytej Legionelli dla szpitali, klinik i budynków użyteczności publicznej wynoszą 100 j.t.k. na 100 ml wody. W przypadku niektórych oddziałów szpitalnych, w których całodobowo przebywają pacjenci mający obniżoną odporność (oddziały onkologiczne czy transplantologiczne), norma ta wynosi jedynie 50 j.t.k. na 1000 ml (20-krotnie bardziej restrykcyjnie), gdyż bakterie Legionella mogą być szczególnie niebezpieczne dla pacjentów przebywających na tych oddziałach. 

Instalacja urządzeń i okresowe badania wody

Szpital uniwersytecki zdecydował się podjąć współpracę z BlueCare, wynajmując urządzenia do dezynfekcji wody za pomocą jonów srebra i miedzi. Jeśli stosowanie systemu zaskutkowałoby całkowitym usunięciem Legionelli z systemu, oznaczałoby to spełnienie oczekiwań, jakie zarząd szpitala stawia technologii dezynfekcji wody w placówce. Początkowo generatory zostały zainstalowane w budynku w węźle cieplnym, który został odnowiony kilka lat wcześniej. 

 

By zweryfikować skuteczność systemu, zdecydowaliśmy się na regularne badania jakości wody. Pierwsze badania zostały wykonane tuż po montażu – wykryto w nich niewielkie ilości zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Kolejne badania wykonane po dwóch i po trzech miesiącach nie wykazały obecności bakterii Legionella w żadnej z badanych próbek. Dzięki odpowiedniej konfiguracji urządzeń przez wykwalifikowanych techników, w wodzie stwierdzono natomiast optymalne poziomy srebra i miedzi.

„Bardzo atrakcyjny model wynajmu urządzeń pozwolił nam na przetestowanie tej technologii. Skuteczność i łatwość obsługi systemu przekonały nas do dalszego stosowania technologii. Zarząd szpitala zdecydował się na rozszerzenie współpracy i instalację urządzenia w kolejnych budynkach szpitala.”

Decyzja o kontynuacji współpracy

Skuteczność i łatwość obsługi systemu przekonały dyrekcję i pracowników szpitala do sposobu dezynfekcji za pomocą jonów srebra i miedzi. Zadowolony zarząd zdecydował się na rozszerzenie współpracy z BlueCare o montaż urządzeń w kolejnych węzłach budynku. Mamy nadzieję, że satysfakcja klienta nie spadnie, a my będziemy mogli pomóc w zabezpieczeniu jakości wody w kolejnych budynkach szpitala.

Zapewnij dostęp do bezpiecznej i czystej wody w Twoim budynku!

Zaufaj naszemu doświadczeniu i dołącz do grona kilkudziesięciu placówek, które gwarantują najwyższą jakość wody użytkowej.

Historie sukcesów

Poznaj inne historie wspieranych przez nas obiektów:

Jest to jeden z największych warszawskich szpitali. Współpraca z BlueCare rozpoczęła się w 2018 roku…

Znakomity przykład tego, w jaki sposób można poprawić jakość wody bez wdrażania kosztownych rozwiązań.

szpital udsk współpraca za Bluecare w zwalczaniu legioinelli

Zalecenia Bluecare pozwoliły ograniczyć koszty ogrzewania wody o około 20 000 zł rocznie poprzez obniżenie jej temperatury.