Technologie zabezpieczające wodę przed bakteriami

Poznaj szeroką gamę rozwiązań BlueCare, które skutecznie pozwolą Ci zadbać o najwyższą jakość wody i bezpieczeństwo użytkowników w Twoim budynku.

Generator jonów miedzi i srebra

To skuteczna metoda usuwania bakterii Legionella i osadów organicznych z instalacji wodnych. Urządzenie w sposób ciągły monitoruje zużycie wody w budynku i na jego podstawie dozuje do niej bakteriobójcze jony srebra i miedzi. Technologia pozwala m.in. na:

skuteczną dezynfekcję instalacji wodnej,

zabezpieczenie sieci przed ponownym skażeniem wody.

Armatura z filtrami antybakteryjnymi

Dzięki armaturze z filtrami od Aqua Free możesz całkowicie bezpiecznie korzystać z wody, nawet gdy jest skażona bakteriami. To jedne z najłatwiejszych w eksploatacji i montażu, a jednocześnie niedrogich urządzeń do filtracji wody! W BlueCare oferujemy:

filtry do wody pitnej na kran,

słuchawki prysznicowe z filtrami membranowymi,

filtry montowane przy baterii prysznicowej.

Dezynfekcja wody promieniowaniem UV

Lampy UV to skuteczna metoda usuwania bakterii i drobnoustrojów, które znajdują się w wodzie. Dezynfekcja z wykorzystaniem lamp jest szczególnie zalecana, gdy woda z prywatnego ujęcia lub z zewnętrznej sieci wodociągowej może zawierać bakterie lub wirusy. Do zalet lamp należą:

łatwy montaż i tania eksploatacja,

wysoka skutecznoć w usuwaniu drobnoustrojów.

Sensory BlueCare

Sensory to sieć czujników instalowanych we fragmentach instalacji wodnej. Pozwalają na utrzymywanie odpowiedniej temperatury wody, co stanowi kluczowy czynnik w walce z Legionellą. Sensory umożliwiają m.in:

pomiar temperatury wody oraz przepływów w czasie rzeczywistym,

bieżącą obserwację stanu sieci wodociągowej,

stały monitoring instalacji w trybie online.

Szybkie testy na Legionellę

Testy Hydrosense pozwalają szybko sprawdzić, czy w wodzie znajduje się najgroźniejszy dla ludzi rodzaj bakterii Legionella. Test można przeprowadzić samodzielnie, bez wcześniejszego przeszkolenia. Hydrosense gwarantuje:

szybki i dokładny wynik,

łatwość w przeprowadzeniu,

dedykowaną aplikację mobilną.

Czyszczenie i dezynfekcja chemiczna instalacji wodnych

Procedury usuwają osady biologiczne oraz mineralne z zanieczyszczonych instalacji wodnych. Przeprowadza się je wtedy, gdy chcemy szybko wyeliminować zagrożenie w przypadku skażenia wody. Cechy:

szybka metoda usuwania bakterii,

skuteczne usunięcie biofilmu i kamienia w instalacji,

czas realizacji: 1-2 tygodni.