Badania wody Wrocław
Zapewnienie wysokiej jakości wody pitnej jest kluczowe dla zapewnienia mieszkańcom Wrocławia nie tylko zdrowej, ale także smacznej wody. Mimo że woda dostarczana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) spełnia rygorystyczne normy jakościowe, w niektórych przypadkach regularne badania wody są niezbędne dla potwierdzenia jej bezpieczeństwa i jakości.
Fizykochemiczne badanie wody
Badanie fizykochemiczne wody przeznaczonej do spożycia może obejmować różne parametry, m.in.: twardość wody, zawartość wapnia, magnezu, glinu, żelaza, indeks nadmanganianowy, a także zanieczyszczenia takie, jak: azotany, azotyny, pestycydy, nawozy czy metale ciężkie.
Podstawowym badaniem dającym ogólny ogląd na jakość wody jest badanie parametrów wody z Grupy A określonej przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Badanie wody Wrocław
Grupa A - zakres badań
Analiza fizykochemiczna wody i podstawowe parametry mikrobiologiczne oznaczane w ramach badania grupy A to:
- odczyn pH;
- przewodność elektryczna właściwa;
- mętność;
- barwa;
- smak i zapach;
- ogólna liczba mikroorganizmów w temperaturze 22°C;
- Escherichia coli;
- bakterie grupy coli.

Podstawowe badanie wody
we Wrocławiu i Dolnośląskim
Zlecając u nas podstawowe badania wody masz pewność, że zostaną one wykonane w akredytowanym laboratorium, a poboru dokona wykwalifikowany próbkobiorca. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Sanepid je zaakceptuje.
Cena: 450 zł

Badanie wody we Wrocławiu Legionella
Badanie mikrobiologiczne wody kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa wodnego to nie tylko oznaczenie bakterii grupy coli czy enterokoków kałowych w zimnej wodzie wodociągowej, ale także określenie ilości bakterii Legionella w wodzie ciepłej.
Takie badanie jest wymagane przez Sanepid szczególnie w przypadku budynków zamieszkania zbiorowego, jak hotele, internaty i domy opieki, oraz szpitali.
Badanie wody Legionella
Wrocław i okolice
Oferujemy badanie wody metodą hodowlaną, która jako jedyna jest akceptowana przez Inspektorat Sanitarny. Gwarantujemy pobór i transport próbki w cenie.
Skorzystaj z naszej bardzo atrakcyjnej oferty!
Cena: 215 zł

Skąd pochodzi woda we wrocławskich kranach?
Wrocław czerpie wodę głównie z dwóch źródeł:
- rzeka Oława – stanowi główne źródło wody dla miasta. Woda z Oławy jest uzdatniana w Zakładzie Uzdatniania Wody „Na Grobli” i zasila północno-wschodnią część miasta.
- rzeka Nysa Kłodzka – woda pochodząca z tej rzeki jest uzdatniana w Zakładzie Uzdatniania Wody „Mokry Dwór” i trafia do południowo-zachodniego Wrocławia.
Niewielka ilość wody trafiającej do sieci wodociągowej Wrocławia pochodzi także z ujęcia głębinowego w Leśnicy, które zasila niewielką część zachodu miasta.
Właściwości wrocławskiej kranówki
MPWiK podczas procesu uzdatniania nie wpływa bezpośrednio na twardość wody, która wynika z zawartości jonów magnezu i wapnia w rzekach Oława i Nysa Kłodzka. Woda o tym samym, średnim zakresie twardości – ok. 285 mg/l CaCO₃ – jest równomiernie rozprowadzana po całej sieci wodociągowej. Kranówka we Wrocławiu zawiera ok. 88 mg/l wapnia i 15 mg/l magnezu.

Kiedy badać wodę?
Spore ilości minerałów pozytywnie wpływają na zdrowie, jednak twarda i średnio twarda woda może prowadzić do osadzania się kamienia w urządzeniach AGD. Warto znać parametry naszej wody, by wdrożyć ewentualne środki zaradcze i uniknąć nieprawidłowych zmian w jej składzie. Badania wody warto przeprowadzić szczególnie wtedy, jeśli korzystamy z wody z własnego ujęcia lub nasza instalacja wodna jest przestarzała, co sprzyja wtórnym zanieczyszczeniom.
Dlaczego warto wybrać
badania jakości wody w Blucare?
Profesjonalne badanie wody zamawiane w Blucare to gwarancja wiarygodnych wyników. Próbki wody pobierane są przez certyfikowanych próbkobiorców, a badanie – wykonywane w laboratorium zaakceptowanym przez Polskie Centrum Akredytacji.


Zamów badanie wody - pobór próbek w cenie
Wiele laboratoriów przedstawia konsumentom niejasne cenniki, doliczając do ceny badania koszt poboru próbek i dojazdu próbkobiorcy. W Bluecare zależy nam na przejrzystości, dlatego w cenę badania wliczamy pobór próbek przez naszego specjalistę i dojazd w obrębie całej Polski.
Wynik badania wody akceptowany przez Sanepid
Pobór próbek zgodnie z obowiązującą normą i akredytowane badanie są konieczne dla zaakceptowania wyników przez Inspektorat Sanitarny. Znamy dokładnie wymagania Sanepidu i dostosowujemy do nich proces przeprowadzania badań wody – od etapu pobrania próbek, aż do analizy wyników.
Darmowa konsultacja ze specjalistą
Zamówienie badań wody w Bluecare to nie tylko gwarancja akceptacji przez Sanepid, ale też pomoc naszych doradców ds. bezpieczeństwa wodnego. Jeśli nie wiesz, jak interpretować otrzymany wynik badania wody, chętnie Ci pomożemy – w ramach wykupionego badania otrzymasz darmową konsultację z naszym ekspertem!
Regularne badanie wody we Wrocławiu jest kluczowe dla zapewnienia jej wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Jest to szczególnie istotne w przypadku właścicieli prywatnych ujęć wody, administratorów budynków użyteczności publicznej (szkoły, biurowce, hotele, szpitale) czy budynków przemysłowych. Dzięki regularnym badaniom użytkownicy instalacji mogą cieszyć się czystą i zdrową wodą, a ewentualne problemy są szybko identyfikowane i eliminowane.
Często zadawane pytania
Jakie są całkowite koszty poboru próbki?
Badanie wody w kierunku bakterii Legionella kosztuje 215 zł, a grupy A 450z zł za jedną próbkę. W tym znajduję się cena za pobór oraz transport. Masz pewność, że nie zapłacisz więcej.
Czy laboratorium posiada akredytację?
Tak, próbki są wykonywane w akredytowanym laboratorium.
Dlaczego na wyniki trzeba tyle czekać?
Badania wykonywane są metodą hodowlaną, czyli jedyną akceptowaną przez Sanepid.
Czy można samodzielnie pobrać próbkę wody?
Sanepid uznaje jedynie wyniki badań próbek wody pobranych przez certyfikowanego próbkobiorcę. Wybierając nas, masz pewność, że Twoje wyniki będą spełniały wszystkie wymagania i nie zostaną odrzucone.