Dezynfekcja wody
promieniowaniem UV

Dezynfekcja wody z wykorzystaniem lamp UV jest najczęściej stosowana „na wejściu” do budynku. To sprawdzone rozwiązanie zalecane szczególnie w przypadku podejrzenia, że woda dostarczana do budynku jest już zanieczyszczona bakteriami.

Jak działają lampy UV?

Lampy UV używane dezynfekcji to sprawdzona metoda usuwania niebezpiecznych bakterii. Woda przepływająca przez lampę naświetlana jest silnym promieniowaniu UV, które unieszkodliwiają znajdujące się w wodzie mikroorganizmy. Najważniejsze cechy lamp UV:

całkowite zużycie wody w budynku w czasie rzeczywistym,

stężenia jonów srebra i miedzi w wodzie.

Gdzie warto zamontować lampy UV w budynku?

Dobrze dobrana lampa zabezpieczy nieskażoną instalację przed Legionellą oraz skutecznie usunie bakterie w miejscu, w którym jest zamontowana.

Na początku instalacji wodnych

Montaż lamp w tym miejscu zagwarantuje, że woda docierająca do budynku będzie wolna od bakterii, które z kolei mogłyby rozwinąć się w przewodach instalacji.

Przy punkcie poboru wody

Warto rozważyć zamontowanie lamp w miejscach, w których bakterie notorycznie powracają, np. przy natryskach. Dzięki temu woda w tym miejscu będzie bezpieczna.

Zadbaj o bezpieczeństwo użytkowników wody z lampami UV!

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zabezpieczyć instalację wodociągową w Twoim budynku i zapewnimy najwyższą jakość wody.