Dezynfekcja chemiczna instalacji wodnych Poznań

Chemiczna dezynfekcja systemów wodnych to sprawdzona metoda walki z bakteriami Legionella i innymi groźnymi mikroorganizmami. Dzięki wiedzy i praktyce zespołu Bluecare, placówki z województwa wielkopolskiego – w tym hotele, szkoły i szpitale zyskują pewność, że ich instalacje wodne spełniają normy jakościowe. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, biorąc pod uwagę specyfikę obiektu oraz sposób użytkowania instalacji.

Dezynfekcja chemiczna instalacji wodnych w Poznaniu - usuwanie Legionelli.

Szokowa dezynfekcja chemiczna Poznań

Obecność biofilmu w instalacjach wodnych to główny czynnik sprzyjający namnażaniu się między innymi bakterii Legionella. Problem dotyczy zarówno starszych, jak i nowoczesnych budynków, szczególnie tam, gdzie pojawiają się zastoiny lub cyrkulacja wody jest nieprawidłowa.

W Bluecare stosujemy skuteczną metodę szokowej dezynfekcji chemicznej z wykorzystaniem nadtlenku wodoru. To intensywny proces, który szybko eliminuje zagrożenia biologiczne z instalacji i zapewnia zgodność z przepisami sanitarnymi.

Terminy wykonywania dezynfekcji w Wielkopolsce

Oferujemy szybką i skuteczną dezynfekcję chemiczną instalacji wodnych na terenie Poznania oraz w całym województwie wielkopolskim.

Istnieje możliwość realizacji zlecenia nawet w dniu zgłoszenia. Standardowy czas wykonania usługi wynosi od 1 do 5 dni roboczych – w zależności od lokalizacji oraz dostępnych terminów.

Terminy realizacji dezynfekcji chemicznej w Wielkopolsce

Dezynfekcja chemiczna instalacji wodnej
województwo wielkopolskie

Oferujemy dezynfekcję chemiczną instalacji wodnych w Poznaniu oraz całej Wielkopolsce. Gwarantujemy najwyższy standard wykonania oraz przywrócenie bezpiecznej wody.

W cenie znajduje się:

aplikacja środka dezynfekcyjnego do instalacji i zbiornika (o ile występuje)

wypłukanie instalacji z pozostałości preparatów i ponowne udostępnienie czystej, bezpiecznej wody

monitorowanie stężeń chemikaliów w miejscach czerpania wody

wypłukanie instalacji z pozostałości preparatów i ponowne udostępnienie czystej, bezpiecznej wody

doradztwo oraz pomoc eksperta ds. jakości wody

Dezynfekcja chemiczna zbiorników na ciepłą wodę użytkową - Wielkopolska.

Kompleksowa dezynfekcja instalacji i zbiorników cwu

Poza standardową usługą wykonujemy również kompleksowe czyszczenie oraz chemiczną dezynfekcję zbiorników na ciepłą wodę użytkową (C.W.U.), które często stanowią źródło rozwoju bakterii.

Przy zleceniu dezynfekcji instalacji razem z czyszczeniem zbiorników na terenie Wielkopolski oferujemy zniżkę w wysokosci 10%.

Najczęściej zadawane pytania

Dezynfekcję chemiczną należy obowiązkowo przeprowadzić w przypadku wykrycia bakterii Legionella w stężeniu przekraczającym 1000 jtk/100 ml, a także w sytuacji powtarzających się, choć niższych przekroczeń dopuszczalnych norm. Dodatkowo zabieg ten jest zalecany, gdy instalacja wodna nie była użytkowana przez co najmniej miesiąc. W zamian za metodę chemiczną można zastosować również dezynfekcję termiczną, czyli tzw. przegrzew.

Starsze, skorodowane systemy wodne mogą ulec uszkodzeniu lub rozszczelnieniu podczas dezynfekcji. Ryzyko stanowi również sytuacja, gdy ktoś nieświadomie użyje wody w trakcie zabiegu. Prace powinny być realizowane, gdy w budynku nie przebywają ludzie, a jeśli obecność jest konieczna – należy ich wyraźnie poinformować o dezynfekcji i zakazie korzystania z wody w trakcie jej trwania.

Dezynfekcję chemiczną można zastąpić metodą termiczną, opartą na przepłukaniu instalacji wodą o temperaturze bliskiej 70°C. Choć rozwiązanie to jest proste i nie wymaga stosowania środków chemicznych, nie dorównuje skutecznością szokowej dezynfekcji chemicznej, zwłaszcza w przypadkach poważniejszych skażeń.

W porównaniu z dwutlenkiem chloru, nadtlenek wodoru oferuje większe bezpieczeństwo dla użytkowników i otoczenia. Jego działanie nie prowadzi do intensywnej korozji instalacji, co zmniejsza ryzyko jej uszkodzenia. Kluczową zaletą jest brak szkodliwych produktów ubocznych, takich jak chlorany i chloryny. Preparat ten efektywnie usuwa mikroorganizmy, w tym bakterie Legionella, a jego rozkład następuje w sposób naturalny i nieszkodliwy dla środowiska.