Dezynfekcja chemiczna instalacji wodnych Lublin
Regularna chemiczna dezynfekcja instalacji wodociągowych to klucz do zapobiegania zakażeniom mikrobiologicznym, w tym niebezpiecznej bakterii Legionella. Bluecare przeprowadza profesjonalne działania dezynfekcyjne na terenie całego województwa lubelskiego, zgodnie z obowiązującymi standardami higienicznymi.

Szokowa dezynfekcja chemiczna Lublin
Dezynfekcja chemiczna to jedna z najskuteczniejszych metod zwalczania bakterii Legionella w systemach ciepłej wody użytkowej. W odróżnieniu od metod termicznych, pozwala nie tylko na eliminację samych bakterii, ale także biofilmu – warstwy osadów organicznych, w której bakterie Legionella znajdują idealne warunki do rozwoju.
Ze względu na wysoką skuteczność metoda ta jest często wybierana w sytuacjach awaryjnych lub jako element działań prewencyjnych w szpitalach, hotelach i placówkach publicznych.
Terminy szokowej dezynfekcji
w Lublinie i okolicach
w Lublinie lub na terenie województwa lubelskiego, możemy przystąpić do realizacji usługi nawet w dniu zgłoszenia. Możliwość jest zależna od dostępności zespołu. W praktyce większość zleceń wykonywana jest w terminie od 1 do 5 dni roboczych.


Szokowa dezynfekcja chemiczna to sprawdzony sposób na eliminację bakterii Legionella z instalacji wodnych. W przygotowanym materiale jeden z naszych specjalistów ds. jakości wody wyjaśnia, na czym polega ta metoda i jak jest przeprowadzana.
Od czego zależą koszty dezynfekcji chemicznej
w Lublinie?
Wielkości budynku oraz złożoności instalacji wodociągowej.
Liczby oraz pojemności zbiorników przeznaczonych do magazynowania wody.
Złożoności instalacji ciepłej wody użytkowej i liczby stref jej podgrzewu.
Stanu mikrobiologicznego zanieczyszczenia instalacji.

Dezynfekcja chemiczna instalacji wodnej
województwo lubelskie
Przeprowadzamy kompleksową usługę dezynfekcji chemicznej na terenie całego województwa lubelskiego. Oferujemy kompleksowe usługi z gwarancją wysokiej jakości, solidnego wykonania i bezpiecznej wody w instalacji.
Cena obejmuje:
podanie preparatu dezynfekującego do instalacji oraz do zbiornika, o ile znajduje się w systemie
usunięcie pozostałości po środkach chemicznych z instalacji oraz ponowne zapewnienie bezpiecznego dostępu do wody.
monitorowanie stężenia preparatów chemicznych w miejscach, z których pobierana jest woda.
oczyszczenie instalacji z preparatów chemicznych i przywrócenie dostępu do bezpiecznej wody
wsparcie i pomoc specjalisty ds. jakości wody
od 1 900 zł
Często zadawane pytania
Czy dezynfekcja chemiczna nie powoduje uszkodzeń instalacji?
Bezpieczeństwo instalacji wodnych jest kluczowe podczas chemicznej dezynfekcji, dlatego postępujemy zgodnie z dokładnie opracowanymi procedurami oraz obowiązującymi normami technicznymi. Cały proces wykorzystuje certyfikowane środki w ściśle określonym stężeniu, a jego integralną część stanowi wieloetapowe usuwanie resztek chemicznych. Takie podejście zapewnia niezakłócone funkcjonowanie systemu i chroni jego komponenty przed ewentualnymi uszkodzeniami.
Jak często należy przeprowadzać zabieg dezynfekcji systemu wodnego?
Przeprowadzenie dezynfekcji chemicznej instalacji staje się konieczne, jeśli wyniki badań mikrobiologicznych wskazują na obecność Legionelli w stężeniu przekraczającym 1000 jtk/100 ml lub gdy ich niższe poziomy stale się utrzymują. Taka forma dezynfekcji zalecana jest również w sytuacjach, gdy system wodny pozostaje nieużywany przez co najmniej miesiąc, co sprzyja zastojom wody i rozwojowi bakterii.
Jakie związki chemiczne najczęściej wykorzystuje się do dezynfekcji chemicznej systemów wodnych?
W procesie kompleksowej dekontaminacji instalacji wodnych wykorzystuje się szeroki zakres substancji dezynfekujących – od chloru i ozonu po inne silnie działające preparaty chemiczne. W Bluecare wykorzystujemy nadtlenek wodoru, który nie tylko wykazuje wysoką skuteczność wobec drobnoustrojów, ale także ulega pełnej degradacji. o rozwiązanie przyjazne środowisku i bezpieczne dla osób korzystających z instalacji.
Czy właściwości organoleptyczne wody, takie jak aromat i smak, mogą ulec zmianie wskutek dezynfekcji chemicznej?
Gdy chemiczna dezynfekcja instalacji wodnej jest wykonana zgodnie z zasadami i kończy się gruntownym płukaniem, nie ma negatywnego wpływu na smak czy zapach wody – a w wielu przypadkach przynosi poprawę tych właściwości. Występujące wcześniej nieprzyjemne wrażenia zmysłowe często były skutkiem biofilmu lub osadów mikrobiologicznych. Ich usunięcie podczas skutecznie przeprowadzonej dezynfekcji znacząco poprawia końcową jakość wody.
Czy preparaty chemiczne wykorzystywane do dezynfekcji instalacji są nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt?
Prawidłowo wykonana dezynfekcja chemiczna, przeprowadzona przez wyspecjalizowanych techników jest w pełni bezpieczna dla osób korzystających z instalacji wodnej. Kluczową rolę odgrywa tu odpowiednie dozowanie biocydów, bieżący nadzór nad procesem oraz końcowe przepłukanie instalacji, które usuwa ewentualne pozostałości środków. Potwierdzeniem prawidłowości przeprowadzonych działań są wyniki badań laboratoryjnych wykonane po zakończeniu procesu.